Ako sa pripraviť na rodinné fotenie?

Na rodinné fotenie sa snažte farebne zladiť. Pekne vyniknú jednofarebné tričká, čipky, šaty bez nápisov, skúste sa zladiť tak, aby na rodinnej fotky boli maximálne 2-3 farebné odtiene. Ak sa neviete rozhodnúť môžete si na fotenie priniesť viac vecí a spolu vyberieme tú najvhodnejšiu kombináciu.

Kedy je najvhodnejší čas na fotenie vonku?

Ak sa chcete fotiť vonku v jarných alebo letných mesiacoch tak najlepší čas na fotenie je navečer keď už slnko zapadá aby bolo čo najlepšie svetlo. Samozrejme ak sa fotíte s malými deťmi tak treba fotenie prispôsobit hlavne im, aby boli vyspinkané, najedené a dobre naladené 🙂 Ak Vám nevyhovuje fotenie navečer tak v parkoch kde sú stromy sa dá fotiť aj skôr.

Kedy je najvhodnejší čas na fotenie v interiéri?

V ateliéri fotím hlavne v zimných mesiacoch, ale dá sa aj v lete hocikedy počas dňa a aj tu treba čas prispôsobiť hlavne režimu Vašich detí. V ateliéri sa najlepšie fotia dei od veku 5 mesiacov keď už pekne držia hlavičku a dobre reagujú na podnety z okolia. Menšie detičky najradšej fotím v domácom prostredí kde sa cítia najlepšie, takže ak máte doma svetlý interiér, pekné rodinné fotky sa dajú urobiť aj u Vás. Snažím sa nepoužívat pri fotení rekvizity, aby ste vynikli hlavne Vy a Vaše emócie.

Kedy je najvhodnejší čas na tehotenské fotenie?

Ideálny čas na tehotenské fotenie je medzi 32-37 týždńom, ale všetko závisí aj od veľkosti bruška a od toho ako sa cítite.

Ako sa pripraviť na tehotenské fotenie?

Rovnako ako pri rodinnom fotení aj tu platí, že menej je niekedy viac. Aj tu odporúčam jednoduché oblečenie bez veľkých nápisov a vzorov aby ste vynikli hlavne Vy a Vaše bruško. Pekne vyniknú čipky, dlhé aj krátke obtiahnuté alebo ležérne šaty, svetre otvorené vpredu, ak sa fotíte v interiéri tak saténovým županom a pekným spodným prádlom nič nepokazíte. V prípade záujmu Vám môžem požičat nejaké šaty aj ja.Ak sa chcete fotiť vonku, najvhodnejší čas je navečer keď slnko už zapadá. Čoraz obľúbenejšie je fotenie v domácom prostredí kde tiež vzniknú uvoľnené a prirodzené fotky. Inšpiráciu ako sa obliecť na tehotenké fotenie si môžete pozrieť  TU

V prípade záujmu viem zapezpečiť aj vizážistku, ak máte svoju môžete sa dať na fotenie urobiť aj vizáž. Vy sa budete cítiť krásna a fotky budú vyzerať ešte lepšie.